top of page
HAS Mimarlık

HAS Mimarlık, 40 yıllık bilgi birikimi ile ulusal ve uluslararası çeşitli büyüklüklerde projeler gerçekleştiren, Türkiye'nin önde gelen mimarlık firmalarındandır.

 

HAS Mimarlık, 3 kuşağın birlikte çalıştığı ve yeniliklere açık, yetkin kadrosuyla, büyük ekiplerle çalışabilme yetisi ve BIM koordinasyon deneyimiyle; uluslararası kalite standartlarında, sürdürülebilir ve insan odaklı projelere imza atmıştır. Yatırım ve işlevler açısından üst düzeyde deneyim gerektiren otel, hastane, üniversite, ofis, konut yerleşmesi ve yenileme türünden çeşitli yapıların mimari proje çalışmalarının yanı sıra, özellikle büro ve banka binaları için sayısız iç mimarlık tasarım ve uygulamaları gerçekleştirmiştir.

 

HAS Mimarlık, 1990 yılında, Yapı dalında, Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır. Gebze’de gerçekleştirdiği Anadolu Sağlık Merkezi Hastanesi, Urban Land Institute (ULI) tarafından açılan “2006 ULI Mükemmellik Ödülleri” yarışmasında finalist olmuştur. Aegean Hills projesi 2007 CNBC Uluslararası Gayrimenkul Ödülü ile Homes Overseas Ödülü altın madalyasına değer bulunmuştur. Ekoyapı projesi ile, World Architecture Community 2008 Ödülü’nü kazanarak Türkiye’de bu ödülü alan ilk mimarlık firması olmuştur. ING Bank Kahramanmaraş IT ve Operasyon Merkezi projesiyle Türkiye Prefabrik Birliği’nin 2012-2014 “Altın Kiriş Ödülü”nü almıştır. Kristal Kule, Emporis’in 2014 yılı yüksek yapılar sıralamasında Dünya 7.si seçilmiştir. Kristal Kule projesi ayrıca, 2016 the Chicago Athenaeum International Architecture ödülünü de almıştır.

 

HAS Mimarlık, ünlü uluslararası mimarlık firmaları Skidmore, Owings and Merrill (SOM) ile 1993 yılında, Rees Associates ile 1999 yılında, NBBJ ile 2003 yılında, Pei Cobb Freed & Partners ile 2006 yılında, Llewelyn Davies Yeang ile 2007 yılında, RMJM ile 2009 yılında başarılı iş ortaklıkları sürdürmüştür.

 

HAS Mimarlık, Türkiye'nin ilk BREEAM yeşil bina değerlendiricisi mimarlık firması olup, aynı zamanda Kanıta Dayalı Tasarım Akreditasyon ve Sertifikası'na (EDAC) sahip ilk ve tek firmadır.

 

Tasarım Anlayışımız;
Proje paydaşları ile diyalog içinde, çevre dostu, insan odaklı, işlevsel, dayanıklı, yenilikçi, sürdürülebilir ve aynı zamanda estetik kaygılarına öncelik veren iyi mimarlık örneği tasarımlar üretmektir.

 

“Neden HAS Mimarlık?”

 

  • 40 yıllık bilgi birikimi

  • Uluslararası deneyim

  • Sürdürülebilir binalarda uzmanlık

  • BIM uygulamaları

  • Büyük ekiplerle çalışabilme ve koordinasyon

  • İnsan odaklı tasarım

  • Yeniliklere açık  

  • Firma kalite standartları

  • 3-4 kuşağın birlikte çalışması

  • Güçlü ve yetişmiş kadro

bottom of page